Niepubliczne Przedszkole Lew Leon

Kadra

Lew Leon – nasz artysta i patron

Dawno, dawno temu, w odległej krainie urodził się mały lew. Mama dała mu na imię Leon, co w języku łacińskim znaczy po prostu „lew”. Nadając to imię mama liczyła, iż jak na lwa przystało – Leon – będzie w przyszłości dumnym i odważnym królem całej sawanny. Jednak Leon okazał się zupełnie inny! Okazał się bardzo skromnym, wrażliwym, koleżeńskim zwierzątkiem. Co więcej, mały lew bardzo lubił słuchać muzyki, uwielbiał też szum drzew i traw. Leon był również zachwycony światem pięknych kolorów. Jednak największą niespodzianką było dla Mamy lwicy to, jak zobaczyła swojego synka bawiącego się z dziećmi. Początkowo lwica myślała, że to tylko żart i że lwiątko zaraz ucieknie. Jednak po dłuższej obserwacji spostrzegła, że Leon jest naprawdę szczęśliwy podczas zabawy z ludzkimi dziećmi. Lew rósł i rósł, ale mimo upływu lat jego charakter się nie zmieniał, co więcej – Leon postanowił zostać maskotką pewnego przedszkola!

Stary Lew Leon zadomowił się w naszym przedszkolu, by pilnować uczących się tu dzieci, bawić się z nimi, śledzić z dumą jak rozwijają swoje zdolności artystyczne, a także by służyć dzieciom pocieszeniem w razie tęsknoty za mamą…

 

 

 Marta Basiukiewicz  – wychowawczyni TYGRYSKÓW

Ukończyła Studia Pedagogiczne na kierunku Wczesna Edukacja z logopedią oraz edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z nauczaniem języka angielskiego na Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Gdańsku.

Jej pasją jest praca z dziećmi, a priorytetem rodzina. Czas wolny poświęca na rozwój osobisty uczestnicząc w kursach medytacji, coachingu i z zakresu inteligencji emocjonalnej.Kocha sztukę, a jej hobby to malowanie na szkle i tworzenie biżuterii.

W pracy z dziećmi przyświeca jej motto – Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym… traktuje dzieci jak równych sobie partnerów w poznawaniu świata. Uważa że głównym zadaniem pedagogiki jest wspieranie spontaniczności i twórczości dzieci, które umożliwią im wszechstronny rozwój fizyczny, umysłowy, kulturowy i społeczny.
Dorota Kolińska – wychowawczyni PANTEREK
Ukończyła pedagogikę specjalną na Uniwersytecie Gdańskim oraz edukację wczesnoszkolną i przedszkolną z kształceniem integracyjnym.

Chętnie uczestniczy w szkoleniach i kursach podnoszących kwalifikacje. Posiada certyfikat terapii ręki II stopnia oraz kurs z zakresu grafomotoryki w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prowadzi indywidualną terapie pedagogiczną.

Od dziecka wiedziała, że w przyszłości chce pracować z najmłodszymi ponieważ potrafią one wprowadzić do życia wiele radości, a sama praca z nimi sprawia ogromną satysfakcję.

W weekendy pracuje w szkole policealnej jako nauczyciel języka migowego. Bardzo związana z domem rodzinnym na Kaszubach, gdzie chętnie wraca i fotografuje przyrodę.

 

Katarzyna Mirkowicz – nauczyciel wspomagający

Absolwentka Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim o specjalności oligofrenopedagogika, ukończyła również studia na Uniwersytecie Gdańskim o specjalności Wczesne wspomaganie dzieci z niepełnosprawnością.

Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami, jak i w pracy z grupą przedszkolną. Zależy jej na rozwoju i zbieraniu doświadczeń. W pracy z dziećmi ceni sobie indywidualne podejście, co sprzyja harmonijnemu rozwojowi i pozwala w pełni wykorzystać możliwości dziecka oraz wzbudzać w nim chęć poznawania świata.

Marzanna Walentkowska – pomoc nauczyciela

Plastyk, szef kuchni i wędkarz amator. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywa nieprzerwanie od 25 lat, wychowując troje własnych. W ostatnich latach zatrudniona również w jednym z gdańskich przedszkoli publicznych, dzięki czemu zdobyła wiedzę na temat praktycznego funkcjonowania instytucji opiekuńczo-wychowawczych. Kontaktowa, odpowiedzialna, zawsze otwarta na szczerą rozmowę z rodzicami podopiecznych.

W pracy animatorka zabaw i cierpliwa opiekunka maluchów, w wolnym czasie czytelnik kryminałów i literatury psychologicznej. Zapalony ogrodnik, miłośniczka kwiatów, która słoneczne dni najchętniej spędza za miastem. Letnie miesiące wykorzystuje podziwiając pejzaże gór i historycznych polskich miast.

 

 

SmartLab – doświadczenia

Smart_Lab to efekt pasji, doświadczenia i naszych zainteresowań. Naszym celem było stworzenie projektu, który odczaruje oblicze chemii, nauki i eksperymentowania.

Celem naszej pracy jest wzbudzanie u dzieci oraz młodzieży pasji do nauki oraz chęci poznawania świata, co umożliwia podniesienie podstawowych kompetencji poznawczych oraz naukowo-technicznych. www.smart-lab.wix.com

 

 

Magic Learning – Angielski

Nazywam się Monika Łubkowska, jestem nauczycielką języka angielskiego z ponad ośmioletnim doświadczeniem. Moją pasją jest nauczanie dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, które dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem obcym. Urodziłam się i mieszkałam w Kanadzie – jako osoba dwujęzyczna doskonale wiem jak ważna i efektywna jest nauka języka prowadzona od najmłodszych lat. Moje dzieciństwo spędzone w Toronto i doświadczenie tamtego systemu edukacji wczesnoszkolnej pozwoliło mi na obserwację jak bardzo różni się ono od nauczania wczesnoszkolnego w Polsce. Zakładając Mobilną Szkołę Językową MAGIC Learning miałam na celu udoskonalenie polskiego systemu nauczania języka obcego. Dokonałam tego poprzez włączenie do standardowego programu elementów, które sprawdzały się w przedszkolach w Toronto – w środowisku wielokulturowym i wielojęzycznym. W ich skład wchodzą: muzyka i śpiew, kreatywne zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy, dzięki którym dzieci poznają różne pojęcia poprzez dotyk i doświadczenie. www.magiclearning.pl

 

Natalia Kiziuk – Rytmika

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku – ukończyła 3 letnie studia o specjalności Rytmika. Aktualnie studentka na kierunku Edukacja artystystyczna w zakresie sztuki muzycznej na specjalności Animacja kultury z elementami arteterapii. Muzyka towarzyszy mi od najmłodszych lat, ponieważ edukację muzyczną rozpoczęłam w wieku 4 lat. Dążę do tego, aby jak najlepiej przekazywać swoją wiedzę i umiejętności a praca z dziećmi dostarcza mi wiele satysfakcji, radości, uśmiechu oraz dodaje mnóstwo energii.

Najważniejszą rolę w rytmice odgrywa muzyka – jest czynnikiem, któremu podporządkowany jest ruch. Czynnik ten jest idealnym odzwierciedleniem przeżycia emocjonalnego dziecka. Rytmika stanowi w pedagogice muzycznej najbogatszą metodę wychowania poprzez sztukę. Doprowadza do fizycznego , intelektualnego i emocjonalnego rozwoju dziecka. Punktem wyjścia na zajęciach muzyczno-ruchowych jest rozbudzanie w wychowankach aktywności oraz wyobraźni dziecka. Innymi słowy, metoda ta jest syntezą kształcenia, doskonalenia umiejętności muzycznych i zdobywania wiedzy o muzyce poprzez ruch, śpiew i tworzenie. Ma za zadanie wychować wrażliwego, świadomego i aktywnego odbiorcę muzyki.

 

Just Dance – Akademia Ruchu

Akademia Ruchu Just Dance to więcej niż pasja, to ludzie, którzy od kilku lat z zaangażowaniem dzielą się swoim zamiłowaniem do tańca i różnych form ruchu. Propagujemy zdrowy styl życia, pasję do tańca oraz troszczymy się o sprawność fizyczną osób w każdym wieku. www.justdance.pl

 

 
NASZYM CELEM NADRZĘDNYM JEST

  • przygotowanie dziecka do nauki szkolnej,
  • wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka, zgodnie z jego potencjałem i możliwościami rozwojowymi,
  • nauczenie dziecka samodzielności w zdobywaniu wiedzy, współpracy i współdziałania w grupie, rozwijanie kreatywności,
  • dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci,
  • współpraca z Rodzicami, opiekunami i środowiskiem lokalnym.
Aktualności

BON ŻŁOBKOWY

Miasto Gdańsk uruchomiło program dofinansowania pobytu dziecka w żłobku.

Zainteresowanych rodziców zapraszamy na strone

Gdański Bon Żłobkowy

 

 

Aktualności Niepublicznego Przedszkola Lew Leon
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Przedszkole Niepubliczne Językowe Lew Leon w Gdańsku moich danych osobowych tj. imienia, nazwiska, numeru telefonu oraz adresu email zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie. Kliknij aby uzyskać dane Administratora i przysługujące Tobie prawo. (czytaj dalej)